لیمووب وبلاگ درباره ما نمونه کارها سفارش آنلاین مشاوره رایگان تماس با مدیران

LimooStore قوانینی برای طراحی بهتر ایمیل های ارسالی - قسمت اول: چیدمان

قوانینی برای طراحی بهتر ایمیل های ارسالی - قسمت اول: چیدمان

اگر قصد دارید یک ایمیل طراحی کنید (مثل خبرنامه ایمیلی، تبلیغات و...) لازم است که یک سری اصول و استانداردهایی را رعایت کنید تا هم ایمیل های ارسال شده در همه سیستم ها (جی میل، یاهو میل و...) به خوبی و بدون مشکل نشان داده شوند و هم راندمان مورد نظر شما از ارسال ایمیل محقق شود.


قانون اول: طراحی در عرض 600 پیکسل یا 100%

ایمیل های ارسالی شما تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی از قبیل تبلیغات وبسایت پذیرنده ایمیل (مثل تبلیغات کناری یاهو)، منوها، نوارهای ابزار و... هستند، به همین دلیل باید عرض ایمیلتان را در حدی انتخاب کنید که در هنگام نمایش ایمیل در سرویس ها و دستگاه های مختلف (مثل موبایل، تبلت و...) دچار مشکل و بهم ریختگی نشود.
اینگونه که به نظر می رسد در حال حاضر عرض استاندارد بسیاری از سیستم ها در حدود 550 تا 600 پیکسل است؛ هر چند گرایش به سوی ایمیل های عریض تر در حال افزایش است و حتی دستگاه های موبایل هم در حال حل این مسئله هستند، اما هنوز نمی توان بدون در نظر گرفتن این محدودیت و با آرامش تمام! به سمت طراحی ایمیل هایی با عرض بیشتر از 600 پیکسل پیش رفت.
راه دیگری که برای طراحی ایمیل ها وجود دارد، استفاده از مقیاس های درصدی به جای پیکسل است. اگر ایمیل طراحی شده شما به شکلی است که با تغییر اندازه های آن مشکلی در نمایش و چیدمان المان های آن ایجاد نمی شود، می توانید در طراحی ایمیلتان از این شیوه استفاده کنید؛ با این کار دیگر، نگران نمایش ایمیلتان درسرویس ها و دستگاه های مختلف نخواهید بود.


قانون دوم: صرفه جویی در استفاده از تصاویر پس زمینه

در طراحی ایمیل هایتان سعی کنید تا حد ممکن از تصاویر پس زمینه استفاده نکنید؛ اما چنانچه در جاهایی مجبور به استفاده از تصویر زمینه شدید، فراموش نکنید که حتماً در کنار تصویر زمینه (background-image)، رنگ زمینه ای (background-color) متناسب با تصویر زمینه مورد نظرتان را هم تعریف کنید، مثلاً اگر رنگ غالب تصویر زمینه شما سیاه رنگ است، رنگ زمینه را هم سیاه رنگ تعریف کنید؛ با این کار اگر تصویر زمینه شما در برخی دستگاه ها یا نرم افزارها (مثل Outlook) به درستی نشان داده نشود، مشکلی برای مشاهده محتوای ایمیل ارسالی پیش نخواهد آمد (فرض کنید تصویر زمینه سیاه و رنگ نوشته ها سفید باشد، در این حالت اگر رنگ زمینه را تعریف نکرده باشید و تصویر زمینه هم نمایش داده نشود چه اتفاقی خواهد افتاد!؟)


قانون سوم: استفاده از فونت های سیستم

ایمیل از وب فونت ها پشتبانی نمی کند، لذا شما نمی توانید در طراحی ایمیل های خود از فونت های خاص (و در کل فونت هایی غیر از فونت های سیستم) استفاده کنید، چون با این کار ایمیل ارسالی شما در دستگاه هایی که فونت استفاده شده ی شما در آن ها نصب نشده باشد، درست نمایش داده نخواهدشد.
در هنگام طراحی ایمیل های خود، سعی کنید تمام عشق خود را نثار Tahoma کنید!!!


قانون چهارم: تلاش برای برقراری تعادل بین متن و تصویر

شاید در نگاه اول به نظر برسد بهترین راه برای حفظ طراحی زیبای یک ایمیل، ذخیره آن در قالب یک یا چند تصویر و ارسال آن ها در قالب یک ایمیل بدون کوچکترین نگرانی از بهم ریختگی در دستگاه های مختلف و یا حتی نیاز به استفاده از فونت های زشت و محدود سیستم باشد. درست است؟
این نظر کاملاً درست نیست! ایمیل هایی که دارای تصاویر بیش از حد و سنگین باشند، احتمال علامت گذاری آن ها به عنوان هرزنامه (SPAM) توسط کاربران و یا حتی سیستم های ایمیل دهی بسیار زیاد است که نتیجه آن هم صدمه خوردن اعتبار فرستنده ایمیل ها، یعنی صدمه خوردن شما است.
به عنوان قاعده ای کلی، بهترین راه برای پایان دادن به اسپم شدن ایمیل هایتان، برقراری تعادل بین متن و تصاویر است.
اکثر کاربران و سیستم های ایمیل دهی، نمایش تصاویر در ایمیل ها را به طور پیش فرض مسدود می کنند؛ حال شما بایستی با این ذهنیت، طراحی ایمیل هایتان را انجام دهید. منظور از این گفته، استفاده نکردن از تصاویر و کنار گذاشتن آن نیست، بلکه برقراری تعادل بین متن و تصاویر است. ایمیل شما باید حاوی متنی از خلاصه پیام و قصد شما از ارسال ایمیل باشد تا حتی در صورت باز نشدن تصاویر، باز هم مشکلی در انتقال پیام شما به کاربران صورت نگیرد.


قسمت های بعدی این نوشته درباره محتوا و روش های برنامه نویسی ایمیل را از دست ندهید تا بهترین نتیجه را از ایمیل های ارسالی بدست آورید.

لطفاً قبل از ارسال نظر این متن را بخوانید:
1. پر کردن هر سه گزینه نام، ایمیل و متن الزامی است، در صورت ناقص یا ناصحیح بودن هر یک از آن ها، نظر شما ارسال نخواهدشد.
2. آدرس ایمیل شما نزد لیمووب محفوظ بوده و نمایش داده نخواهدشد.
3. متن نظر را به فارسی بنویسید، نظراتی که به زبانی دیگر یا به صورت فینگلیش نوشته شوند، نمایش داده نخواهندشد.
4. اگر نیاز به ارسال کد (HTML ، CSS ، PHP ، JavaScript و...) در متن نظر دارید، از امکان افزودن کد - که در پایین کادر ارسال متن تعبیه شده است - استفاده کنید.
5. نظراتی که با محتوای مطلب مرتبط نباشند، تأیید نخواهندشد.
افزودن کد
جهت عضویت در خبرنامه لیمو اس ام اس و دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه های سایت بر روی لینک زیر کلیک نمایید.
عضویت در خبرنامه برای عموم آزاد و شامل خبرنامه پیامکی و خبرنامه الکترونیکی می باشد.